RN731JTTD4592F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4592F25
Description
RES 45.9K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
45.9kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD4592F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4592F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C