RN731JTTD4592C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4592C10
Description
RES 45.9K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
45.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4592C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4592C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C