RN731JTTD4592B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4592B50
Description
RES 45.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
45.9kOhm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W