RN731JTTD4592B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4592B25
Description
RES 45.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
45.9kOhm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4592B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4592B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C