RN731JTTD4591F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4591F100
Description
RES 4.59K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.59kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4591F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4591F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C