RN731JTTD4591F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4591F10
Description
RES 4.59K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.59kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4591F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4591F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C