RN731JTTD4591D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4591D50
Description
RES 4.59K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.59kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4591D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4591D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C