RN731JTTD4591D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4591D25
Description
RES 4.59K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.59kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD4591D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4591D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C