RN731JTTD4591D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4591D100
Description
RES 4.59K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.59kOhm