RN731JTTD4591B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4591B50
Description
RES 4.59K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.59kOhm
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4591B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4591B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C