RN731JTTD4591B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4591B25
Description
RES 4.59K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
4.59kOhm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4591B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4591B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C