RN731JTTD4591B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4591B10
Description
RES 4.59K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.59kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%