RN731JTTD4590F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4590F50
Description
RES 459 OHM 1% 1/16W 0603
2
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
459Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD4590F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4590F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 459Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C