RN731JTTD4590F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4590F25
Description
RES 459 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Thin Film
Voltage - Rated :
50V