RN731JTTD4590D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4590D50
Description
RES 459 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
459Ohm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C