RN731JTTD4590D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4590D25
Description
RES 459 OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
459Ohm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
EAR99
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4590D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4590D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 459Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C