RN731JTTD4590D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4590D100
Description
RES 459 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
459Ohm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD4590D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4590D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 459Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C