RN731JTTD4590C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4590C10
Description
RES 459 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
459Ohm
Datasheets
RN731JTTD4590C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4590C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 459Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C