RN731JTTD4532F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4532F50
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
45.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4532F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C