RN731JTTD4532F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4532F25
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thin Film
Pbfree Code :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
45.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4532F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C