RN731JTTD4532F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4532F100
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/16W 0603
2
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
yes
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
45.3kOhm
Datasheets
RN731JTTD4532F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C