RN731JTTD4532F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4532F10
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
2
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
45.3kOhm
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4532F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C