RN731JTTD4532D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4532D25
Description
RES 45.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Imperial) :
Resistance :
45.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4532D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C