RN731JTTD4532D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4532D100
Description
RES 45.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
45.3kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Moisture Resistant
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4532D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C