RN731JTTD4532D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4532D10
Description
RES 45.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
45.3kOhm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4532D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C