RN731JTTD4532C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4532C50
Description
RES 45.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
45.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm