RN731JTTD4532C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4532C25
Description
RES 45.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
45.3kOhm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4532C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C