RN731JTTD4532B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4532B50
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
45.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C