RN731JTTD4532B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4532B25
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Resistance :
45.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W