RN731JTTD4532B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4532B10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Resistance :
45.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD4532B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C