RN731JTTD4532B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4532B05
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
45.3kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4532B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C