RN731JTTD4532A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4532A25
Description
RES 45.3K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Pbfree Code :
Resistance :
45.3kOhm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4532A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4532A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C