RN731JTTD4532A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4532A10
Description
RES 45.3K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Resistance :
45.3kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C