RN731JTTD4531F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4531F50
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.53kOhm