RN731JTTD4531F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4531F25
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
4.53kOhm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm