RN731JTTD4531F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4531F100
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Resistance :
4.53kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD4531F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4531F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C