RN731JTTD4531F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4531F10
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
2
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm