RN731JTTD4531D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4531D50
Description
RES 4.53K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.53kOhm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
yes
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4531D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4531D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C