RN731JTTD4531D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4531D100
Description
RES 4.53K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
4.53kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
e3
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
2
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4531D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4531D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C