RN731JTTD4531B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4531B50
Description
RES 4.53K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.53kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD4531B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4531B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C