RN731JTTD4531B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4531B25
Description
RES 4.53K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
4.53kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4531B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4531B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C