RN731JTTD4531A25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4531A25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.53K OHM 0.05% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
4.53kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm