RN731JTTD4530F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4530F50
Description
RES 453 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
453Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4530F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4530F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 453Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C