RN731JTTD4530F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4530F25
Description
RES 453 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
453Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4530F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4530F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 453Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C