RN731JTTD4530F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4530F100
Description
RES 453 OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
453Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
yes
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4530F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4530F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 453Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C