RN731JTTD4530D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4530D25
Description
RES 453 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
453Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4530D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4530D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 453Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C