RN731JTTD4530B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4530B50
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
453Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4530B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4530B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 453Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C