RN731JTTD4530B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4530B25
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
4
In Stock :
4
Resistance :
453Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
Published :
2011
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4530B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4530B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 453Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C