RN731JTTD44R8F25
Mfr.Part #
RN731JTTD44R8F25
Description
RES 44.8 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
44.8Ohm
Datasheets
RN731JTTD44R8F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD44R8F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C