RN731JTTD44R8F100
Mfr.Part #
RN731JTTD44R8F100
Description
RES 44.8 OHM 1% 1/16W 0603
2
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
44.8Ohm
Tolerance :
±1%
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD44R8F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD44R8F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C